O nás - tradice 30 let!

PROFESIONÁLNÍ SLUŽBY JIŽ OD ROKU 1992

Firma má bohatou historii - existuje již od roku 1992.
Byla založena jako studentská firma. Ze začátku se činnost zaměřovala na počítačové zpracování a statistickou analýzu dat v tehdy nově vzniklých malých zemědělských farmách. Výsledky analýz sloužily jako podklad pro plánování a řízení produkce.

V letech 1995 - 1998 začalo intenzivní sbližování s akademickým prostředím, které bylo inspirací k zaměření činnosti firmy v její další etapě do roku 2006.

Předmětem činnosti byla zejména:

  • spolupráce s akademickými pracovníky při výzkumech,
  • příprava a pomoc při řešení grantů,
  • zprostředkování vedlejší pracovní činnosti pro doktorandy (zakázky odborných technických analýz pro průmyslové podniky),
  • publikační činnost v oblasti IT a zabezpečování kvality,
  • podíl na tvorbě mezinárodních norem ISO,
  • organizování odborných seminářů ve spolupráci s univerzitami.

V této době se rozvíjely národní a mezinárodní kontakty na univerzitách a veřejných institucích - českých, slovenských, rakouských, anglických, amerických, švédských a finských.

Na přelomu tisíciletí se firma začala podílet také na transferu nejnovějšího know-how z USA v oblasti řízení kvality, řízení a zlepšování procesů, statistické analýzy dat apod. Věnovali jsme se překladům a lokalizaci školicích materiálů, recenzím odborných publikací, pilotnímu testování nových metodik a vedení prvních odborných kurzů podle těchto metodik v českém prostředí. Tato činnost probíhala rovněž v úzké spolupráci s českými univerzitami. Na to navázaly od roku 2000 služby a konzultace pro poradenské firmy, pro nadační fond a činnost pro odborná nakladatelství.

V případě jakýchkoliv dotazů či námětů nás prosím neváhejte kontaktovat.


Ing. Martin Halva, Ph.D.